Loading...

ניו זילנד

כשהיינו ילדים אמא ואבא הקריאו לנו סיפורים לפני השינה על ממלכה רחוקה בין גבעות והרים, ושדות עטורי פרחים בשלל צבעים. התפללנו שיגיע יום ונמצא סוף סוף את הממלכה המיוחלת עטופת הטבע הפסטורלי. עברו כמה שנים ושמעתי שיש גן עדן עלי אדמות בשם ניו זילנד אי שם בקצה המפה. גן עדן של טרקים קסומים, חופים צלולים, חיות נדירות, פסגות מושלגות, יערות גשם, הרי געש פעילים וכל מה שאפשר לחלום עליו. אז ארזתי מזוודה ויצאתי למסע לחפש את הממלכה שלי.

ניו זילנד נמצאת ביבשת אוקיאניה בדרום מערב האוקיינוס השקט לצד אוסטרליה. לעומת אוסטרליה הגדולה, ניו זילנד נראית קטנה למדי, אך אל תתנו לה להטעות אתכם כי לניו זילנד יש את קו החוף התשיעי באורכו בעולם. המדינה מורכבת משני איים, הצפוני והדרומי וכן מספר איים קטנים. הערים הגדולות הן אוקלנד וולינגטון, עיר הבירה, אשר ממוקמות שתיהן באי הצפוני המיושב יותר. המתיישבים הראשונים בניו זילנד היו המאורים, אנשים ממוצא פולינזי כהה-עור. אוכלוסיית המדינה עומדת על כ4 מיליון איש ושפתה הרשמית היא אנגלית. כמובן שכל חובב שר הטבעות יודע שהסרט עטור הנופים המטורפים שלא נראים מהעולם הזה, צולם בניו זילנד.

מתי לטוס?

איך לטוס?

אז מה הספקתי בשלושת ששבועות שלי בניו זילנד?

את כל המסלול עשיתי בטיסות/ אוטובוסים/ רכב שכור לשבוע וגם טרמפ עם מישהו שהכרתי בהוסטל.
ניתן להתנייד במגוון דרכים שונות וכמובן שתחליטו בעצמכם מהי הדרך הנוחה ביותר עבורכם. לפי הבנתי, השכרת וואן היא הדרך הפופולרית ביותר לטייל בניו זילנד אך לא בטוח שהיא הזולה ביותר. חשוב לציין שנוהגים בניו זילנד בצד שמאל של הכביש. כפי שציינתי, המחירים עלולים להיות גבוהים מהרגיל בעונות העמוסות.
טיפ חשוב מאוד: אתר BOOKME.NZ.COM מציע דילים אקטרקטיביים של הרגע האחרון לאזור שאתם נמצאים בו. כדאי להתעדכן מדי פעם ולחפש דברים שאסור לפספס באזור. לדוגמא: את הביקור שלי בTEKAPO SPRINGS ואת הטיסה במסוק בCHRISTCHURCH רכשתי שם, במחיר יותר נמוך מהמקובל.

מאיפה להתחיל?

AUCKLAND

איפה לישון?

Booking.com

מה לעשות באוקלנד?

CHRISTCHURCH

איפה לישון?

Booking.com

מה לעשות?

טיפ: אם אתם מטיילים לבד, ניו זילנד מאוד קלה למציאת פרטנר להמשך הדרך. המון אנשים שוכרים רכבים או וואנים ומטיילים באזורים השונים של המדינה. פשוט נעמדתי באמצע הסלון של ההוסטל ושאלתי בקול רם אם מישהו נוסע לMount Cook ואחד האנשים הסכים שאצטרף אליו ונתחלק בדלק.

אטרקציות

איפה לישון?

מה לעשות?

QUEENSTOWN

איפה לישון?

Booking.com

מה לעשות?

STEWART ISLAND

לסיכום

ניו זילנד הייתה המדינה האחרונה שביקרתי בה במסגרת טיול של שלושה חודשים וגם מדינה מספר 60 בה ביקרתי. זו ארץ מלאת נופים בלתי נשכחים, אך את התרבות המיוחדת של מאורי (התושבים הראשונים) לא ממש מרגישים. את המקומיים ממוצא ארופאי קשה לפגוש גם כן, מכיוון שניו זילנד מלאה בתיירים (ומעט אוכלוסיה), אך התושבים שפגשתי היו פשוט מקסימים. אומנם ניו זילנד רחוקה מאיתנו ויותר מסובך לתכנן שם טיול מיעדים קרובים, אבל אני לגמרי ממליצה להכניס אותה ברשימת הWISH LIST שלכם. כמעט כל מטייל שחזר משם, מספר סיפורים מטורפים וכבר מתכנן טיול נוסף. ואני? אני הגשמתי חלום ומצאתי את הממלכה שלי.
חזרה למעלה
2019-11-07T17:25:15+00:00

השאר תגובה