Loading...

פפואה ניו גיני

כמה אנחנו באמת יודעים על פפואה גינאה החדשה, פפואה ניו גינאה או פפואה ניו גיני? (תקראו לה איך שתרצו). שמעתי הרבה סיפורים מטורפים על אי פראי ומשוגע שנשמעו על גבול האגדות, אך לא באמת הצלחתי למצוא מידע שימושי למטייל. החלטתי שאני חייבת לחקור את הנושא בעצמי. אז מה יש שם בכלל? מדינה קשה לטיול, מאתגרת ומסובכת, כמעט בלי תיירים. ולמה לנסוע בכל זאת? בגלל הטבע המרהיב ביופיו והמגוון האנושי והתרבותי המרתק ועתיק היומין. בגלל החוויה החד פעמית שבמפגש עם קבוצות אתניות שחיות בצורה שקשה לנו אפילו לדמיין. ולמה לנסוע עכשיו? עם התפתחות התיירות, הפראיות והאותנטיות במדינה הולכות ומתמעטות. ולכן השנים הקרובות הן קריטיות למעוניינים לבקר במדינה, ויהיו כנראה האחרונות בהן הטבע והמסורת עוד לא יהרסו לחלוטין. מה שבטוח הוא שהקדמה כבר מתחילה לאיים על הקדום.

מתי לטוס?

לפני שטסים

איך לטוס?

טיפ: אם לא הצלחתם למצוא טיסה עם עצירות נוחות והמחיר גבוה בעיניכם, נסו לפצל את הכרטיסים, ולהזמין קודם טיסה ליעד הראשון ולאחר מכן טיסה לפורט מורסבי.
חשוב: אם יש לכם עצירה באוסטרליה (גם אם זה פחות משעה) דרכון ישראלי מחויב בויזת מעבר לאוסטרליה שניתן להוציא באינטרנט, אך צריך לצרף מסמכים כמו צילומי דפי דרכון, אישור מעסיק, אישור מהבנק וכו'. קחו בחשבון שזה לוקח כמה ימים.

מאיפה להתחיל?

בנימה אישית: לצערי באופן לא מתוכנן נשארתי בעיר מעבר לזמן הצפוי בסוף הטיול שלי. למזלי, דרך חברים משותפים הגעתי לישראלים שגרים בפפואה ניו גיני ועובדים בחברה היחידה בפפואה המייצרת מוצרי חלב מחלב טרי. איתם העברתי את רוב זמני בפורט מורסבי והם גם עזרו לי להבין את רוח המקום. כך שאם יש לכם שאלה או בעיה שאתם לא מצליחים לפתור, מוזמנים לפנות אליי במייל ואנסה לעזור לכם, כמו שעזרו לי האנשים המדהימים שפגשתי שם.

GOROKA ופסטיבל השבטים

לסיכום

אחרי שהמראתי מהמדינה וראיתי את החופים היפים של פפואה מהחלון של המטוס, קצת הצטערתי על ההחלטה לעזוב מוקדם יותר ובעיקר הצטערתי על ההחלטה לנסוע לשם לגמרי לבד ולא לגמרי מוכנה. אני בטוחה שהטיול היה נראה אחרת עם רשת ביטחון של פרנטר לטיול וקצת יותר מזומנים בכיס. אמנם לא עפתי על פפואה ניו גינאה כמו על שאר המקומות בהם ביקרתי בטיול שלי שנמשך שלושה חודשים, אבל לא הייתי פוסלת אפשרות לעשות שם חופשה נוספת מתישהו בחיי, במסלול קצת שונה ממה שעשיתי עכשיו. מצד אחד, כל בן אדם עובר חוויה אחרת במקום אליו הוא נוסע ולכן אי אפשר לפסול יעד כלשהו על סמך מה שכולם אומרים. מצד שני, בתור אחת שמטיילת במקומות רבים בעולם, אני יודעת לשים לב לדברים שעושים לי את זה ושהופכים את המקום למיוחד בשבילי, ולצערי הפעם לא התחברתי לטיול בפפואה ניו גיני ב100%, אבל ככל הנראה כי לא ראיתי מספיק.
בסופו של דבר, ניסיתי להיות גיבורה ולחוות את המדינה המטורפת הזו בלי להתכונן יותר מדי, אבל כנראה שזה באמת היה לי קשה אחרי חודשיים בדרכים.
אני ממליצה לכל המטיילים שכן רוצים לחוות את החוויות המיוחדות והייחודיות במדינה, לנסוע בזוג או בחבורה, ואפילו לעשות טיול מאורגן, או לפחות לקבוע מראש עם מדריך מקומי.
מקווה שהכתבה תעזור לכם לבוא מוכנים יותר לפפואה ניו גיני ותהיה לכם חוויה מוצלחת משלי.
אשמח לשמוע על החוויה שלכם בתגובות או במייל.
חזרה למעלה
2019-04-21T12:13:58+00:00

תגובה

  1. Dalia מרץ 6, 2020 at 1:48 pm - הגב

    תודה על פרסום החוויות והכנות שבסיכום. עזרת לי מאד.

השאר תגובה